خانه » احتمال آزاد سازی و تعین تکلیف سهام عدالت در سال جاری

احتمال آزاد سازی و تعین تکلیف سهام عدالت در سال جاری

fair

رئیس سازمان بورس در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه خبر داد:
احتمال آزاد سازی و تعین تکلیف سهام عدالت در سال جاری

نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه(FINEX2016) صبح امروز در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دکتر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر محمد فطانت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و دکتر سیف رییس بانک مرکزی فعالیت خود را اغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با سخنرانی دکتر محمد فطانت افتتاح شد. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و اشاره به نامه تیر ماه سال گذشته رییس جمهور به معاون اول با موضوع توسعه بازار سرمایه عنوان کرد: پس از ابلاغ این نامه از سوی معاون اول به نهادهای مالی و سازمان بورس، پس از یک سال حجم بازار صکوک از ٧هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان به ٢١ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و همچنین هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ٣٠٠ میلیارد تومان اوراق رهنی عرضه شده است.دکتر محمد فطانت با بیان اینکه طی مدت زمان کوتاهی، بازار صکوک و بازار اوراق بدهی رشدی معادل بازار اولیه پیدا خواهد کرد گفت: عرضه اوراق بدهی در فرایند تامین مالی دولت و بنگاه ها نقش بسزایی خواهند داشت.

سخنگوى سازمان بورس ادامه داد: امروز کشورها برای تجهیز منابع مالی، از مکانیسم بازار سرمایه بهره می برند. سیستم مالی بورس، بانک و بیمه ابزار متنوع و نوین تامین مالی است و از مهمترین ابزار های تجهیز منابع مالی محسوب می شود.وی با ذکر این نکته که برگزاری نمایشگاه نهم این امکان را فراهم می کند تا آحاد جامعه با نهادهای مالی بازار سرمایه آشنا شوند افزود: بر اساس فرمان مقام معظم رهبری یکی از مهمترین مسایل کشور توسعه شرکت های دانش بنیان است. بر همین اساس در این نمایشگاه به موضوع شرکت های دانش بنیان توجه جدی شده استدکتر فطانت به فعالیت صندوق های جسورانه به عنوان دهمین نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس اشاره کرد و بیان داشت: صندوق های سرمایه گذاری جسورانه وجوه متمایزی نسبت به گذشته دارند و یک حلقه مفقوده بین شرکت های دانش بنیان و ثروت آفرینی محسوب می شوند.

رییس سازمان بورس ضمن قدردانی از معاون اول رییس جمهور برای حضور در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه بیان کرد: امروز سازمان بورس و بازار سرمایه در جهت تحقق اهداف دولت تدبیر و امید گام های بلندی برداشته استسخنگوی سازمان بورس با برشمردن برنامه های پیش بینی شده در نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه عنوان کرد: برگزاری سه همایش با رویکرد بین المللی، تقدیر از نهادهای مالی برتر بازار سرمایه، جشنواره کاریکاتور و مطبوعات از مهمترین برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

وی در پایان از احتمال آزادسازی سهام عدالت در سال جاری خبر داد و گفت: در صورت همکاری مجلس امکان عرضه سهام عدالت در بازار سرمایه مهیا می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *