خانه » رابط کاربری اکسل-بخش دوم

رابط کاربری اکسل-بخش دوم

در پست قبلی بخش های ریبان رابط کاربری اکسل را معرفی کردیم. اما اکسل امکانی در اختیار کاربران قرار داده تا رابط کاربری را بر اساس سلیقه خود بچینند.

چیدمان ابزارها با سلیقه شخصی باعث افزایش راحتی کار و راندمان می شود، بویژه وقتی بطور مستمر و روزانه از اکسل استفاده می کنید، این امکان اهمیت دوچندانی پیدا می کند.

دعوت می کنم در ادامه آموزش با ما همراه باشید تا نحوه اصلاح چیدمان رابط کاربری را یاد بگیرید.

چیدمان شخصی ریبان-اضافه کردن تب(Tab)

اکسل یک سری تب های پیش فرض ارائه کرده است. حال اگر بخواهیم یک تب با عنوان و ابزارهای شخصی اضافه کنیم به شرح زیر اقدام خواهیم کرد.

در نوار ریبان راست کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Customize the Ribbon را کلیک نمائید:

حال در پنجره باز شده در قسمت مشخص شده در تصویر، گزینه New Tab را بزنید.

همانطور که ملاحظه می کنید، تب جدید ایجاد شده است. حالا با کلیک دکمه Rename می توانید نام دلخواه خود را به تب جدیدی که ایجاد کرده اید، وارد نمائید.

در این مرحله باید ابزارها و گروه هایی که مایلید در تب شخصی خود داشته باشید، را اضافه کنید. برای اضافه کردن گروه دلخواه زیر تب جدید، ابتدا بر روی تب کلیک و به حالت انتخاب در می آورید، سپس در پایین دکمه New Group را کلیک می کنید.

بعد از اضافه کردن یک یا چند گروه به تب جدیدی که ایجاد کرده اید، با همان روشی که عنوان تب را تغییر دادیم، عنوان گروه ها را نیز به دلخواه تغییر دهید. سپس با ترتیب زیر به هر گروه می توانید ابزارهای مورد علاقه خود را اضافه کرده و از کاربرد آنها لذت ببرید و در زمان خود صرفه جویی کنید.

برای حذف ابزارهایی که قبلا اضافه کرده اید، دکمه Remove را بزنید تا از گروه پاک شود. در پست های بعدی امکان بیشتری برای سفارشی کردن ریبان گفته می شود.

امیدوارم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *