خانه » همه مواردی که در گزارشات فصلی ارسال می شوند را می دانند، اما چه چیز هایی در گزارشات فصلی ارسال نمی شود؟

همه مواردی که در گزارشات فصلی ارسال می شوند را می دانند، اما چه چیز هایی در گزارشات فصلی ارسال نمی شود؟

در پست های قبلی در خصوص چگونگی تهیه و ارسال گزارشات خرید و فروش فصلی توضیح دادیم. همینطور مشمولین ارسال این گزارش تشریح داده شد. در این پست مطابق با آخرین آئین نامه ابلاغی به شماره ۴۶۳۷۸ مورخ ۱۸/۰۳/۱۳۹۵، مواردی که در گزارش معاملات فصلی ثبت و ارسال نمی شود را معرفی می نمائیم:

۱-خرید و فروش  و کارمزد اوراق بهادار موضوع ماده ۲۴ قانون بازار اوراق بهادار ، سهام و سهم الشرکه.

(مطاابق ماده ۲۴ قانون بازار اوراق بهادار اگر سازمان فرم تقاضای تکمیل شده و ضمائم ارسالی را برای ثبت و اخذ مجوز انتشار اوراق بهادار ناقص تشخیص دهد، طی مدت ۳۰ روز مراتب را به اطلاع ناشر رسانده و درخواست اصلاحیه می نماید. سازمان در صورت کامل بودن مدارک،موظف است حداکثر ظرف ۳۰ روز از تاریخ ثبت در خواست در سازمان ، مراتب موافقت یا عدم موافقت خود را با ثبت اوراق بهادار به ناشر اعلام کند .)

۲-خرید و فروش سهام یا سهم الشرکه و حق تقدم سهام یا سهم الشرکه.

(حق تقدم خرید سهام: در هنگام افزایش سرمایه یک شرکت تعداد سهام آن نیز به نسبت درصد سرمایه افزایش پیدا میکند به همین دلیل سهامداران یک شرکت برای حفظ حقوق و منافع خود در شرکت، این انتظار را دارند که بعد از افزایش سرمایه شرکت درصد مالکیت خودرا نسبت به قبل از افزایش سرمایه شرکت حفظ کنند به همین دلیل بر اساس قانون تجارت این حق برای سهامداران شرکت در نظر گرفته  می شود که اگر یک شرکت سهام جدیدی برای فروش منتشر کند، سهامداران فعلی در خرید این سهام جدید اولویت دارند به این اولویت خرید سهام نسبت به سهامداران جدید حق تقدم خرید سهام می گویند).

۳- سود و کارمزد و جریمه های بانک ها و موسسات اعتباری و صندوق های قرض الحسنه.

۴-سود سهام یا سهم الشرکه.

۵- حق عضویت اعضاء مجامع حرفه ای ، احزاب و انجمن ها و تشکل های غیر دولتی که دارای مجوز از مراجع ذیربط می باشند.

۶-کمک ها ، جوائز و هدایای بلا عوض.

۷- مبالغی که تحت عناوین جریمه یا خسارت ، انواع عوارض و مالیات ( به استثناء مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده ) ، حق ثبت ، حق تمبر ، حقوق گمرکی و موارد مشابه ، به دستگاههای اجرائی پرداخت می گردد.

۸-حقوق و دستمزد پرداختنی.

۹-   وجوه پرداختی بابت حق نگهداری ( شارژ) ساختمان و آبونمان های پرداختی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *