خانه » پلمپ دفاتر قانونی

پلمپ دفاتر قانونی

پلمپ دفاترچیست؟

براساس ماده ۶ قانون تجارت کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی پس از ثبت شرکت جهت اظهار هزینه ها و درآمدهای خود به پلمپ دفاتر نیاز دارند. دفاتر به صورت دفتر کل و دفتر روزنامه می باشد که بر حسب کارکرد ۵۰-۱۰۰-۲۰۰ برگی می باشد. تمامی شرکت ها موظف به  تکمیل این دفاتر بوده و درصورتی که شرکتی فعالیت نداشته باشد موظف است دفاتر پلمپ شده را بصورت سفید به اداره امور مالیاتی تحویل دهد.

جهت اخذ دفاتر پلمپ شده هر سال، باید سال قبل درسامانه مربوطه ثبت نام و اقدام کرد. در ادامه این پست مراحل ثبت دفاتر را آموزش میدهیم.

مراجعه نمود.

در مرحله اول به سامانه اداره ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه می کنیم.

پس از ورود به سامانه مربوطه، نوع شخص متقاضی اعم از حقیقی یا حقوقی بودن را انتخاب کرده و سپس به ترتیب عکس نوع تقویم مالی اعم از شمسی یا میلادی، شروع سال مالی که طبیعتا سال بعد را انتخاب خواهیم کرد، شروع ماه مالی و روز مالی را مشخص کنید و سپس برحسب نوع متقاضی تابعیت، شماره همراه، شناسه ملی و تلفن ثابت را وارد می نماییم.

پس از انجام این مراحل در مرحله بعد آدرس محل دریافت دفاتر پلمپ شده را پرکنید. سپس اطلاعات شخص حقوقی را بررسی کرده و در صورت تائید کلیک کرده و وارد مرحله بعدی می شویم. در این مرحله براساس اطلاعات وارد شده به کاربر شماره پیگیری اختصاص داده می شود و سپس سمت تکمیل کننده اظهارنامه را وارد کرده و بعد از تایید وارد گام بعدی می شویم.

 

در مرحله بعد اطلاعات اعضای هیئت مدیره را براساس سمت و مدت زمان تصدی تکمیل می کنیم.

در گام بعدی نوع دفتر مورد تقاضای شخص، دفتر روزنامه و کل و تعداد برگ های مورد نظر را وارد کرده و ذخیره می نمائیم.

پس از طی کلیه مراحل گفته شده در پایان وارد صفحه تایید صحت اطلاعات می شویم در این مرحله باید تیک تایید اظهارنامه پلمپ را می زنیم.

و بعد از پذیرش نهایی باید اصل اظهارنامه مهر و امضا شده پلمپ دفاتر را از طریق پست به اداره ثبت اسناد و املاک کشور واحد ثبت شرکتها ارسال کنید تا دفاتر پلمپ را به آدرسی که در سامانه ثبت کرده اید ارسال کند. بارکد مرسوله پستی را در سامانه و در منوی اصلی از بخش پیگیری درخواست و پس از زدن کد پیگیری که در انتهای مراحل قبل داده می شود، وارد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *